5 trendów w projektowaniu stron internetowych WordPress na Listopad 2023 od KADENCE

||

1. Krajobrazy

Sklepy i strony internetowe by kisspiotr.pl
zródło : www.kadencewp.com

Piękny design nigdy się nie starzeje. Niesamowite zdjęcia krajobrazowe mogą być jednym z tych elementów, które pomagają przyciągnąć użytkowników i zachęcić ich do kliknięcia.

W przykładzie strony Heure Bleue, seria wspaniałych obrazów przewija się w tle z subtelną animacją. Może to zająć całą rundę rotacji obrazu, zanim użytkownik będzie gotowy do kliknięcia innej treści. (Jest to świetny pomysł, jeśli czas spędzony na stronie jest kluczowym wskaźnikiem dla Twojej witryny).

 • Dlaczego to działa: Trudno oderwać wzrok od pięknych zdjęć krajobrazów. Co więcej, użytkownicy, którzy potrafią identyfikować lokalizacje, będą zachwyceni, widząc, że uwzględniłeś miejsce, które znają.
 • Jak z niego korzystać: Obrazy krajobrazów działają najlepiej, gdy można je odtwarzać w dużym rozmiarze. Pełny ekran nie jest obowiązkowy, ale jest świetną opcją, aby użytkownicy mogli naprawdę zanurzyć się w obrazach i zobaczyć wszystkie zawarte w nich szczegóły.

Efekt taki uzyskasz używając Kadence Blocks. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem takiego efektu zapraszam do zapisania się do listy mailingowej w której wysyłam poradniki i informację jak lepiej projektować i tworzyć strony na WordPress.

Nie przegap nowych artykułów !

Dołącz dziś i otrzymuj ekskluzywne artykuły o prowadzeniu stron internetowych na maila.

 • Wcześniejszy dostęp do poradników
 • Dostęp do treści tylko dla subskrybujących !

🤞 Nie przegap nowych artykułów!

Zapisz się do listy subskrybujących i otrzymuj unikalne artykuły.

Nie wysyłam spamu! Przeczytaj więcej o [link]privacy policy[/link]

2. CSS Grid

Sklepy i strony internetowe by kisspiotr.pl
zródło : www.kadencewp.com

Ustrukturyzowana i kontrolowana siatka może stworzyć wyraźne poczucie organizacji i hierarchii w projekcie strony internetowej. Sztuczka polega na znalezieniu równowagi między zbytnim skupieniem się na siatce a wystarczającą elastycznością, aby prezentować różne rodzaje treści.

Tutaj, Depo Studio znajduje idealne połączenie ze statyczną siatką, która zawiera dynamiczne elementy treści w każdym bloku. Projekt ma wyraźny element kontroli, z elementami zdjęć i wideo przenoszonymi do i z różnych bloków na siatce.

Nie tylko struktura jest ładna, ale ruch utrzymuje zaangażowanie w projekt, aby zobaczyć, co może pojawić się w następnej kolejności. Trzy nieruchome elementy siatki – branding, główny nagłówek i menu – nigdy się nie poruszają, tworząc jeszcze większą stabilność projektu.

 • Dlaczego to działa: GRID jest naturalnie harmonijny i łatwy do oglądania i przetwarzania.
 • Jak z niego korzystać: Kontrola wynikająca z użycia GRIDA jest świetna, gdy masz dużo treści i potrzebujesz pomocy w jej uporządkowaniu. Siatka tworzy silne poczucie miejsca dla każdego elementu treści.

3. Zabawne wibracje

Sklepy i strony internetowe by kisspiotr.pl
zródło : www.kadencewp.com

Od wyboru kolorów, przez opcje kroju pisma, aż po obrazy, zabawny styl może sprawić, że użytkownicy będą wracać do projektu Twojej witryny.

Ten przykład z Ollys, firmy produkującej przekąski, jest szczególnie zabawny i wciągający. Wykorzystuje kombinację jasnych kolorów, krojów pisma, które mają lekki i zabawny charakter oraz zabawne obrazy (od rąk trzymających przekąski po ikonografię).

Zabawne wibracje utrzymują się również w całym zwoju, z fajnymi animacjami z ciągłymi opcjami kolorów i czcionek. Wszyscy na tej stronie dobrze się bawią.

 • Dlaczego to działa:Jeśli myślisz o każdym z tych elementów w izolacji, możesz pomyśleć, że estetyka nie zadziała, ale łączy się dobrze, ponieważ każdy z elementów przyczynia się do ogólnego wrażenia.
 • Jak go używać:Jeśli zabawny lub zabawny opisuje głos Twojej marki, ten typ wyglądu może być idealny dla projektu Twojej witryny.

4. Interaktywność

Sklepy i strony internetowe by kisspiotr.pl
zródło : www.kadencewp.com

Dziwaczne animacje, ładowanie elementów, lekkie ruchy podczas przewijania – wszystkie te rzeczy przyczyniają się do prostej interaktywności, która pięknie przepływa przez cały ten projekt. Fajne jest to, że każdy interaktywny element zachowuje się nieco inaczej, ale wszystkie mają ten sam ogólny charakter i płynnie prowadzą do siebie nawzajem. Wystarczy sprawdzić powyższy przykład z Skye High.

Podobnie jak w przypadku trendu zabawnych wibracji, ten rodzaj planu projektowego wymaga określonej treści, a wygląd i funkcja elementów interaktywnych muszą pasować do głosu i stylu marki.

 • Dlaczego to działa: W większości przypadków ten trend projektowy działa dzięki prostocie. Żaden z efektów nie jest przytłaczający, nie trwa długo ani nie jest zbyt skomplikowany wizualnie.
 • Jak używać: Jest to jedna z tych technik, która może działać z prawie każdym rodzajem treści, o ile dopasujesz interakcje do treści. Eksperymentuj z szybkością i efektami, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie do swojego projektu.

5. Earthly Feel

Sklepy i strony internetowe by kisspiotr.pl
zródło : www.kadencewp.com

Jesienią kolory ziemi są zawsze na topie. To samo można powiedzieć o projektowaniu stron internetowych. Projekty o ziemistym charakterze są odpowiednie do pory roku i po prostu tworzą poczucie wizualnej harmonii.

W przykładzie od Mellem, ziemisty klimat to połączenie kolorów – ciemnej i jasnej zieleni – z obrazami, które wzmacniają bardziej „zielone” elementy, takie jak rośliny. To, czego można się nie spodziewać, to fakt, że ten projekt jest przeznaczony do wynajmu nieruchomości.

 • Dlaczego to działa: Gdy projekt jest łatwy do przyswojenia, ludzie pozostaną przy nim dłużej. Ziemski klimat często ma prosty i naturalny charakter.
 • Jak używać: Ten trend jest często wynikiem połączenia kolorów i obrazów. Wybierz element ziemi – ziemię, wodę, niebo, rośliny itp. – i użyj go zarówno w kolorze, jak i obrazie, aby stworzyć w pełni zsynchronizowany schemat projektu.