Jak ustawić stronę główną w WordPress

|
Jak ustawić stronę główną w WordPress

Jak ustawić stronę główną w WordPress ?

Strona główna witryny to pierwsze wrażenie odwiedzających na temat witryny WordPress. Jest to wirtualna mata powitalna do przekazywania wiadomości i marki.

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą strony głównej w WordPress, robisz ważny krok w kierunku poprawy komfortu użytkowania, zaangażowania odbiorców i osiągnięcia celów swojej witryny.

W tym poście przeprowadzimy Cię przez proces zmiany strony głównej WordPress. Niezależnie od tego, czy chcesz ustawić określoną stronę statyczną jako stronę główną, czy też zaprezentować najnowsze posty na blogu, przedstawimy szczegółowe kroki, aby zapewnić płynne przejście.

Zanurzmy się więc i przekształćmy stronę główną w bardziej atrakcyjną reprezentację marki lub treści.

1.Czym jest strona główna WordPress

Zasadniczo, strona główna WordPress jest miejscem, w którym masz możliwość stworzenia atrakcyjnego wprowadzenia.

Można go zaprojektować na różne sposoby, w zależności od celów i charakteru witryny. Dla niektórych może prezentować najnowsze posty na blogu, oferując odwiedzającym wgląd w najnowsze treści. Inni mogą zdecydować się na statyczną stronę główną, która koncentruje się na dostarczaniu określonej wiadomości lub podkreślaniu istotnych informacji.

Ta strona frontowa może być dostosowana za pomocą różnych elementów, w tym obrazów, tekstu, linków i multimediów, i często zawiera menu nawigacyjne, które prowadzi odwiedzających do innych sekcji witryny.

2.Dlaczego warto zmienić stronę główną WordPress?

Możesz chcieć zmienić swoją stronę główną WordPress z kilku ważnych powodów.

Po pierwsze, treść i wygląd strony głównej powinny być dostosowane do zmieniających się celów i założeń. W miarę rozwoju witryny lub ewolucji firmy może być konieczna aktualizacja strony głównej, aby odzwierciedlić te zmiany. Niezależnie od tego, czy chcesz promować nowe produkty lub usługi, skupić się na konkretnej wiadomości, czy też wprowadzić nowe treści, Twoja strona główna powinna się odpowiednio dostosować.

Zaangażowanie użytkowników jest ważne; przestarzała lub mało zachęcająca strona główna może zniechęcić odwiedzających. Okresowo zmieniając stronę główną, możesz utrzymać zainteresowanie użytkowników i zapewnić świeże wrażenia powracającym odwiedzającym.

Dodatkowo, dla celów SEO  (Search Engine Optimization), dobrze zoptymalizowana strona główna może poprawić widoczność witryny w wynikach wyszukiwania. Kierując reklamy na określone słowa kluczowe i aktualizując treść, można poprawić ranking witryny w wyszukiwarkach, zwiększając ruch organiczny.

3.Jak ustawić statyczną stronę główną

W większości motywów WordPress strona główna domyślnie wyświetla najnowsze posty na blogu. Możesz ustawić statyczną stronę główną, jeśli nie chcesz wyświetlać postów na blogu na stronie głównej

Ustawienie statycznej strony głównej w WordPress polega na wyznaczeniu określonej strony jako strony głównej witryny, zamiast wyświetlania najnowszych postów na blogu na stronie głównej.

W pulpicie nawigacyjnym WordPress przejdź do Strony i kliknij Dodaj nową..

Utwórz nową stronę, którą chcesz ustawić jako statyczną stronę główną. Możesz nadać jej tytuł taki jak Home lub Welcome. Po zakończeniu kliknij Publikuj aby opublikować swoją stronę.

Sklepy i strony internetowe by kisspiotr.pl

Powtórz powyższe kroki ponownie, aby utworzyć stronę Blog, powiedzmy Blog.

Gdy strony są już gotowe, możesz poinformować WordPress, do czego mają być używane.

Przejdź do Ustawienia → Czytanie z pulpitu WordPress. W Opcjach wyświetlania strony głównej wybierz Strona statyczna. Następnie użyj rozwijanych menu, aby wybrać stronę główną i stronę postów.

Sklepy i strony internetowe by kisspiotr.pl

Kliknij przycisk Zapisz zmiany znajdujący się na dole, aby zapisać ustawienia.

Sklepy i strony internetowe by kisspiotr.pl

Odwiedź swoją witrynę, aby upewnić się, że zmiany zostały wprowadzone i strona statyczna jest teraz wyświetlana jako strona główna.

To wszystko! Twoja strona główna WordPress jest teraz ustawiona na wybraną stronę statyczną. Odwiedzający Twoją witrynę zobaczą najpierw zawartość tej strony, zapewniając spersonalizowane i angażujące wprowadzenie do Twojej witryny.

4.Jak edytować stronę główną w WordPress

Teraz, gdy strona główna jest gotowa, możesz użyć poniższych metod, aby utworzyć niestandardową stronę główną WordPress.

4.1 Edytowanie strony głównej w WordPressie za pomocą funkcji dostosowywania motywu

Stronę główną można edytować za pomocą narzędzia do dostosowywania motywu.

Aby to zrobić, przejdź do Wygląd → Dostosuj z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Navigate to WordPress Customizer

W narzędziu Theme Customizer po lewej stronie ekranu znajduje się lista opcji dostosowywania, takich jak tytuł witryny, obraz nagłówka, obraz tła itp. Opcje te mogą się różnić w zależności od motywu.

Aby edytować dowolną część strony głównej, kliknij niebieską ikonę ołówka obok niej.

Customizing Homepage

Tutaj dodajemy kolor do naszej strony głównej.

Change color of the Homepage

Po wprowadzeniu niezbędnych zmian kliknij przycisk Publikuj aby zapisać zmiany.

4.2 Edytowanie strony głównej w WordPressie za pomocą edytora bloków

Jeśli nie chcesz korzystać z narzędzia Theme Customizer, możesz edytować swoją stronę główną w edytorze bloków.

Aby skorzystać z edytora bloków, przejdź do sekcji Strony → Wszystkie strony  na pulpicie nawigacyjnym WordPress i edytuj utworzoną wcześniej stronę główną.

Edit Homepage in Block Editor

Następnie możesz użyć edytora bloków, aby dostosować swoją stronę główną. Tutaj dodamy obraz do naszej strony głównej. Można to zrobić klikając na plus (+) symbol i wybierając Obraz blok.

Adding image to the Homepage in Block editor

Po dostosowaniu strony głównej kliknij przycisk Zaktualizuj , aby zapisać zmiany.

4.3 Edytowanie strony głównej w WordPress przy użyciu klasycznego edytora

Jeśli wolisz korzystać z klasycznego edytora, nadal możesz stworzyć imponującą stronę główną.

Przejdź do sekcji Strony i wybierz stronę, którą wyznaczyłeś jako stronę główną swojej witryny.

Aby wstawić tekst, zacznij pisać. Domyślnie tekst zostanie sformatowany jako akapit. Możesz jednak użyć menu rozwijanego, aby sformatować go jako tytuł lub nagłówek.

Creating Homepage in Classic Editor

Możesz użyć paska narzędzi Toggle Toolbar w górnej części edytora, aby uzyskać więcej opcji dostosowywania.

Toggle Toolbar

Możesz także dodać obrazy w klasycznym edytorze, aby uatrakcyjnić swoją stronę główną.

Po dostosowaniu strony głównej zgodnie z wyborem, kliknij Update aby zapisać zmiany. Następnie możesz odwiedzić witrynę, aby upewnić się, że zmiany zostały wprowadzone na stronie głównej.

5.Wniosek

Konfiguracja strony głównej w WordPress jest podstawowym krokiem w kształtowaniu swojej obecności online.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz stronę statyczną, czy wolisz prezentować swoje najnowsze posty na blogu, proces jest konfigurowalny i stosunkowo prosty.

Strona główna jest cyfrową wizytówką witryny, która wywiera pierwsze wrażenie na odwiedzających. Przejmując kontrolę nad tym istotnym elementem, możesz skutecznie przekazać swoją wiadomość, zaangażować odbiorców i uczynić swoją witrynę bardziej atrakcyjnym miejscem docelowym.

Możliwość zmiany i dostosowania strony głównej pozwala ewoluować wraz z celami witryny i stale zmieniającym się krajobrazem cyfrowym, zapewniając, że Twoja obecność w Internecie pozostanie żywa i zachęcająca.

Nie przegap nowych artykułów !

Dołącz dziś i otrzymuj ekskluzywne artykuły o prowadzeniu stron internetowych na maila.

  • Wcześniejszy dostęp do poradników
  • Dostęp do treści tylko dla subskrybujących !

🤞 Nie przegap nowych artykułów!

Zapisz się do listy subskrybujących i otrzymuj unikalne artykuły.

Nie wysyłam spamu! Przeczytaj więcej o [link]privacy policy[/link]